FOTO-VIDEO

Foto batoh Lowepro Flipside je vychytaný

Fotoaparáty jsou choulostivé mašinky. A nejenom zrcátka skrytá uvnitř foťáku ale i „skla“, srovnaná v objektivech nebo-li v optické konstrukci. Stejně tak outdoor kamerky a příslušenství. Pro jakýkoliv transport těchto cenností je tedy nutná bytelná brašna či foto batoh. Na trhu jsou jich spousty a také se značně rozdílnými cenami. Je potřeba uvážit, kolik techniky budu nosit a zda mi bude postačovat brašna či rovnou batoh. Každý má svoje výhody i nevýhody. Foto brašna Lowepro Flipside řadím mezi ty vychytané. Proč?

Pokud fotíme často

a „za pochodu“, ale z toho či onoho důvodu nemáme rádi houpající se zrcadlovku na krku, máme dvě možnosti. Buď si přitáhnout boční brašnu otevřít/překlopit víko a vytáhnout foťák. A stejným způsobem ho zase uložit zpět. Jenže co když chci vyměnit objektiv? Dá se to, ale třeba v této pozici jest to úkon riskantní. 

Batoh se zdá pro tuto činnost ještě méně výhodnější. Než ho sundáme ze zad, vytáhneme foťák, batoh nasoukáme zpět na záda, fotíme a pak opět batoh dolů a aparát uložit.

Ale pak tu ještě máme drobnou potíž s výměnou objektivů.  S boční brašnou to ještě jakž takž, a s velikou opatrností, jde, ale s batohem? Ani náhodou. Je nutné se někde posadit, batoh si odložit…

   

Když někdo přemýšlí 

Naštěstí chytří lidé zapojili svoje hlavy a vymysleli ve firmě LOWEPRO model Flipside, dobrý a hlavně vychytaný batoh. A já dodávám, že obdařený pěkným fíglem! Prodává se v několika různých  velikostech, některé modely z této řady mají ještě označení TREK. A jsou buď v barvě černé nebo khaki.

A v čem je ten fígl, jinak zvaný flipside?

Oproti jiným batohům se zde zipem otevírá zadní strana, tedy ta, kterou máte přitisknutou k zádům. Probíhá to tak, že si rozepnete hrudní přezku a batoh si na pásovém popruhu přetočíte dopředu. Tím se vám foto brašna Lowepro Flipside „položí“ jako na neviditelný stůl a vy si můžete v naprosté pohodě fotoaparát vytáhnout, uložit nebo měnit objektivy bez hrůzy, že vám něco upadne na zem. A když si to nacvičíte, jde to udělat bleskově. I když stojíte třeba po kolena ve vodě:-) Jen je potřeba vychytat utažení bederního popruhu.

 Konstrukce 

Můj model má označení 200 AW II Camo. Prostor batůžku je
maximálně využitý, vejde se mi do něj zrcadlovka s nasazeným objektivem Canon EF-S 18-55, dále objektiv EF-70-300 a malý EF 50 mm. Plus  – do brašničky v horní části outdoor kamerka s mini stativem i s náhradními bateriemi. Ve víku je i prostor pro menší tablet a v přední kapse pak místo na doklady, krabičky s filtry atd. Boční síťované kapsy třeba na láhev s pitím. Díky popruhům a výklopné kapse a přezkám v horní části lze na batoh v pohodě usadit i stativ. Součástí je pochopitelně pláštěnka. 

Po cca půlroce používání se mi foto brašna Lowepro Flipside jeví jako velmi praktická. Zkrátka batoh přetočím před sebe a čistě teoreticky: kdybych přes něj hodil prkénko, můžu si na něm  postavit třeba termosku s čajem a posnídat:-)

A ještě jednu výhodu v této konstrukci spatřuji. Žádná šmátravá ruka vám do batohu k drahé fototechnice jen tak nesáhne… Nemá jak.

error: Content is protected !!