CYKLO,  MTB výjezdy

Kořenovka koronavirovka

Aneb krása i dřina v Křivoklátských lesích. Sice jen asi 28 km ale docela náročných. Start a cíl trasy byl v obci Ruda. Pak následovala nenáročná cesta na vrchol Louštín. Odtud krásný sjezd po červené k pramínku Merkovka( Merklovka) (stále teče byť jen čůrkem).

Jenže potom přišly ke slovu nejlehčí převody a poměrně těžký výjezd dál po červené a kořenové modré turistické směrem k pramenům Klíčavy. A aby toho nebylo málo, do cesty se nám postavil, či spíše položil, polom o velikosti fotbalového hřiště a s ním zmizely i značky. Takže nás to donutilo ke kufrování a přenášení kol na zádech přes padlé kmeny. Zkrátka bajking, jako někde v total divočině.


Dál jsem pokračovali lesním masívem směrem na Maxovnu, Horní a Dolní Kracle, Wollmannův rybník a rybník Pilský.

Zkrátka kořenovka koronavirovka jak se patří, zúčastněná skvělá bikerka E_Liška ani nebrblala a nenadávala, ač na to měla právo, neb má sice full bike 27”, ovšem v nejmenší velikosti a tak to poskakování po kořenech tlustých jak biceps Vémoly nebylo pro ni nic jednoduchého. Držela se. Nicméně já na pevném, byť karbonovém, hardtailu to měl o dost horší. Ale bavilo mě to. I když, uznávám, za mokra by to bylo “o držku”!


Pokud chceš → tak písni

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!