KULTURA,  MUSIC,  Výběr ze starších článků

Roberta Gentile

Stýská se vám po hlase dnes již legendární jazzové divy jménem Amy Winehouse? Přesněji řečeno: máte rádi její barvu hlasu? Její jedinou desku máte totálně naposlouchanou a chybí vám novinky? Těch se už, bohužel, nedočkáme. Ale máme tady „nový“ hlas, který Amy připomíná. Je mladý, krásný a pomalu se dere na výsluní. Komupak patří? Říká vám něco jméno Roberta Gentile? Dobře si ho zapamatujme!

Kdo je ta pěkná ženská?

Tahle krásná ženská se narodila v Itálii. V roce 1994 vystudovala na London College of Music (LCM) na University of West London. Je to jedna z největších hudebních vzdělávacích institucí v Británii.

Roberta Gentile

Též studovala jazzový zpěv na konzervatoři N. Piccinni ’(Bari), hudební vystoupení v MTS-MUSICAL! THE SCHOOL (Milan) a v současné době studuje na VMS Vocal Music System (Milan). Její mezinárodní debut byl loni v prosinci během INGOGNITO Japan Tour. Tedy základ víc než excelentní!

Roberta Gentile toho zatím moc nenatočila, přesněji řečeno, nepublikovala. V hudebním „zákulisí“ je ovšem velice aktivní, pracuje se skladbami Rolling Stens, Beatles, Amy Winehase, Donny Hathawey a předělává je k obrazu svému.

Videa se dají najít na youtube. Strávila mimo jiné 3 týdny v Hackney Studios v Londýně, ve studiu producenta a kytaristy Bluey Maunicka, šéfa známé kapely Incognito. Ta už roky vládne hudebnímu cirkusu s neotřeleou a hodně chytlavou kombinací stylů house music, acid jazz, soul a pop. A právě na poslední desce kapely Incognito „Tomorrow’s New Dream“ z roku 2019 Roberta Gentile nazpívala skvělou skladbu „Absent In Spring“. Dobře si ji poslechněte. Její medově teplá barva hlasu zde opravdu dává připomenout legendární Amy.

Nicméně této nahrávce z roku předcházela ještě první a hodně zajímavá sólovka Roberty z roku 2018 s názvem „Bring It On

I těch pár skladeb dohledatelných na netu dává tušit naději, že tu v ženské jménem Roberta Gentile budeme mít co do činění s velmi příjemným, osobitým, lehce zastřeným hlasem podobné barvy, kterou vládla Amy Winehouse. A také se sakra koukatelnou ženskou, která je a bude ozdobou každého pódia, každé kapely, v jejím čele bude stát.

Takže nezbývá, než se těšit na regulérní album. Mělo, údajně, vyjít již vloni – sólovka z roku 2018 ji měla logicky předznamenávat. Nicméně zatím je ticho po pěšině, Roberta Gentile se zatím nachází v klidu, možná zaviněném současnou příšernou korona pandemií, který Itálii, domovinu zpěvačky, decimuje opravdu brutálně.

Držme té holčině palce, protože má na to, stát se na jazz-spoul-popevém jevišti ikonou No1!

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!