Dříve publikované,  KULTURA,  MUSIC

The Lachy Doley Group

Hammondovy varhany jsou krásný nástroj s úžasným zvukem. Miluju ho! A pokud na něj hraje mistr virtuos, je to skvělý poslech. Pokud je tím virtuosem pán jménem Lachy Doley, jde o exceltní zážitek. Ale pokud hraje kompletní kapela The Lachy Doley Group a všichni svorně drtí moderní podobu blues, je to prostě bomba! Ano, zdůrazňuji: moderní podobu blues!

Lachy Dolay je největší dnes žijící klávesový hráč na světě" - GLENN HUGHES (Deep Purple)

Dvě dominance

První – božské hammondky z roku 1963 a nástroj zvaný Whammy Clavinet, druhá – skvělý, chlapsky hrubý a jako šmirgl škrábavý hlas frontmana. Tenhle chapík se s ničím nepáře a rve ze sebe to nej.

Lachy Doley

pochází od protinožců a já si při poslechu jeho skladeb okamžitě vybavil zde nedávno recenzovanou desku dámy jménem Georgia Randall. Ona také vaří z kaše plné hřebíků a ocelových špon zvané blues, hraje na kytaru a v novátorském přístupu k tomuto věkovitému hudebnímu stylu jsou si s Lachy Doleyem dost blízcí. V jejich podání je to a nabušeném blues. Zde navíc slyším rock, vnímám neskutečný drive, filmovou hymničnost, něco trošku z popových aranží ale vše zabalené do kuewsky nekompromisního syrového zvuku. Hammondy, basa, bicí, sem tam ženský vokál, co potřebujeme víc!

Kam se sere současná vyblitá rocková scéna! Neví kudy kam, hrabe se ve své minulosti – kuk do archivu, copy a paste – ale tohle je rocková budoucnost, vážení!

Album zdarma!

The Lachy Doley Group zatím vydali 3 alba – A POZOR – v těchto dnech kapela na své webové stránce nabízí stažení alba se 12 nej skladbami ZDARMA! Neváhejte! Zde je odkaz ale nevím, jak dlouho bude platit!

Hned první skladba „A Woman“ vás nakope do zadnice! Vypjatý vokál Lachyho, šlapavá basa. „Betcha I´ll Getcha“ ze skvělého alba Conviction (2015) s dechovou sekcí je blues jako řemen. Z téže desky pomalá, procítěně zpívaná, bluesovka „Convition“ okořeněná ženským vokálem. Bomba!

Ne, je to jinak. Ať si vezmu kteroukoliv skladbu od kapely The Lachy Doley Group, nemůžu se nabažit poslechu. Každá pecka má cosi do sebe. A můžu jen tiše doufat, že se tenhle chlapík se svoji sebrankou jednoho večera ukáže i u nás. Vím, že to bude parádní koncert!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!