BEZ ZAŘAZENÍ,  Dříve publikované

Kosmetika pro pravé chlapy

DEAR BEARD, HAWKINS & BRIMBLE, DANDY – říká to někomu něco? Tajná hesla? Ale kdeže! Jsou pryč časy, kdy nám stačilo aplikovat na oholenou tvář nějakou alkoholovou… s odpuštěním – sračku. A kdy vousatým kolegům stačilo umýt si svoji okrasu mýdlem nebo šamponem na vlasy. Protože nic jiného na trhu nebylo. Životní styl se mění a trh s „našimi“ potřebami se konečně rozrůstá. Holíme se, pečujeme o pleť. I vousáči mají pro co sáhnout. Konečně je tu kosmetika pro velké chlapy! Žádné béčkové záležitosti! A to ještě připravuji recenzi jedné opravdu top mužské kosmetické záležitosti! Těšte se!

Předesílám, že tu nechci dělat žádnou reklamu, jde čistě o mé zkušenosti, se kterými se rád s ostatními podělím. A abych potenciální zákazníky informoval, že něco takového vůbec existuje. Takže tu nenajdete žádné odkazy na prodejny ani na jednotlivé produkty! Pokud vás něco zaujalo, opište názvy a sami si web prohledejte. Jen prozradím, že už nemusíte nakupovat v cizině, kosmetika pro pravé chlapy je k mání i v našich končinách. A v široké nabídce! Vody, balzámy a séra po holení, balzámy a vosky na vousy stejně tak balzámy na vlasy a dokonce i na naše hlavy bosé.

A ještě jedna zkušenost. Dříve, po aplikacích různých "cologne" vodiček po holení jsme míval pocity vysušené pokožky a sem tak se ukazovala i drobná poranění na kůži. Dlouho jsem to neřešil a říkal si: holt tvrdé vousy a tak pokožka, seříznutá dvěma břity žiletky, dostává zabrat. Po přechodu na ZDE popisované produkty už nic takového neznám!

S čím mám svoji zkušenost

Základ je pro mne kvalitní balzám po holení. Mám tvrdé vousy a tak dostává tvář při holení (byť mokrou cestou) pořádně zabrat. Alkoholové vody jsem používal dlouho, neb nic jiného se nenabízelo. Dnes je už naštěstí situace jiná a já upřednostňuji balzámy a séra, které jsou k „ořezané“ tváři daleko šetrnější.

Kosmetika po holení.

DEAR BEARD – After Shave Gel

Špičkové sérum, viskozita je taková, že stačí nevelká „slza“ z dávkovače na prsty a rovnoměrně si ji rozetřu po celé tváři. Je bez silikonů a fosfátů, dobře se vstřebává, nečiní tvář mastnou a moc příjemně voní po jehličnatých stromech.

DANDY – After Shave Cologne

Lehce parfémovaná voda ve spreji, trošku alkoholu obsahuje ale není zdaleka tak agresivní jako nějaké tuctové srágory za „stovku“.

HAWKINS & BRIMBLE – After Shave Balm

Další balzám, čistě přírodní produkt, jen lehce parfémovaný. Opět skvělá viskozita, troška na prstu stačí rozetřít po tváři. Vůně mírná, nenápadná, balzám po rozetření nezanechává pokožku mastnou.  Tohle je prostě kosmetika pro pravé chlapy!

Péče o vousy

BEVIRO – BEARD BALM

Povinné pro všechny vousáče! Skvěle roztíratelný balzám, stačí nehtem odrýpnout, rozetřít ve dlani, trošku zahřát a vmasírovat do vousů. Krásně voní po grepu, santalovém dřevu a skořici. Tohle je kosmetika pro chlapy No1 a vaše ženské dostane! Tak jste ještě nevoněli!

Jiná varianta vůně BEARD BALM je cedar wood pin a bergamot. Manželky, milenky, přítelkyně budou mít nozdry rozšířené, protože TOHLE od vás nečekaly a vy rázem stoupnete v ceně!

PRORASO – olej na vousy

Řídká varianta ale platí to, co píši o balzámech. Stačí aplikovat trošku z kapátka do dlaně a vmasírovat do vousů. Velmi příjemná „fresh“ vůně po koření. Zanechává na vousech nepatrnou mastnotu.

Existuje více „voňavých“ variant, výborná je třeba kombinace limetka, máta, mech, jalovec a pačuli.

ANGRY BEARDS – BEARD WAX

Trochu jiná varianta péče o vousy. Opět čistý přírodní produkt. Vyrobené ze včelího vosku a lanolinu. Tužší a hůře roztíratelný. Vůně spíše nenápadná, lehce jakoby zemitá. Platí zde co u balzámu. Odrýpnout (jde to hůř) prohřát ve dlani a vmasírovat do vousů. Zde opět tuhne! Vysloveně vhodné pro ty, kteří svoji okrasu nějak tvarují. Tohle je prostě vysoká škola – kosmetika pro pravé chlapy!

MORGANS – Cooling Scalp Treatment

Jedná se o excelentní přírodní balzám pro nás, bezvlasé. Mnozí z nás na tu svoji pleš nějak zapomínají. A přitom je tam „nahoře“ kůže velmi citlivá – všichni, kdo jsme se tam někdy na slunci spálili, víme, o čem je řeč. A tak si lysinu mažeme tím co je po ruce a neřešíme, zda je to nebo není vhodné. Existuje něco na pleš?

Ano, Morgans. Je namixovaný ze mnoha položek. Mimo jiné obsahuje extrakt z pšeničných klíčků, minerální oleje, olej z eukalyptu, rozmarýnu, limetky, síru atd. Je chladivý a protizánětlivý. A opět, odrýpnout, rozetřít ve dlani a vmasírovat do kůže.

Takže to je výčet toho, co používám. Dlouhé roky jsem fungoval na Old Spice a produktech od Avonu. Až jsem si řekl dost! Je potřeba přejít na přírodní produkty – a to je kosmetika pro pravé chlapy! Sice stojí více peněz ale kůže na hubě a hlavě vám poděkují. To mi věřte. My si to zasloužíme!

Jak jsem avizoval v úvodu, chystám opravdu TOP recenzi jednoho hodně vychytaného produktu pro chlapy! Těšte se.

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!