Pomalu tažená krkovice
RECEPTY,  Výběr ze starších článků

Pomalu tažená krkovice

Masíčko jako dortíček, k tomu super výpek. To je výsledek tohoto receptu. Já vím, možná namítnete, že se takto připravuje maso hovězí. Souhlasím, ale proč to nezkusit i s vepříkem, že? Pomalu tažená krkovice, to je o přípravě v jednom hrnci ale časově natažené v podstatě na dva dny.

Marináda

Osvědčená kombinace: 3 stroužky česneku, asi 2 cm zázvorového kořene, 2 lžíce sójové a 2 worcesterové omáčky. Kdo má rád štiplavé, v tuhle chvíli tam přidávám nadrcenou chilli papričku, tu jsem ale nyní vynechal, neb jsem na ostré neměl nějak chuť… No a v této marinádě jsem maso nechal naložené přes noc.

Příprava před pečením

Tento krok je možné u pomalu tažené krkovice vynechat, a hned ho strčit do trouby, ale já chtěl masíčko nechat trochu zatáhnout. Takže jsem ho na troše oleje osmažil, přidal cibuli, na klínky nakrájenou červenou řepu a cuketu. A pak šlo vše do trouby a zakryté jsem krkovici nechal táhnout 9 hodin. Není třeba se bát, s masem se na první pohled nic neděje. Ale teplota, byť nízká, pracuje. To si pište!

Trošku grilu

Po tom dlouhém čase je pomalu tažená krkovice v podstatě hotová. Já ještě asi na 15 minut zapnul gril na dovybarvení masíčka.

Finále

Jako dortíček měkoučká pomalu tažená krkovice šla z hrnce opatrně ven, skvělý výpek jsem trošku zahustil sušenou zásmažkou. Pak jsem tam vrátil maso a ještě chvíli nechal probublávat. A je hotovo.

Co k příloze? Klasicky chleba, já použil bramborové špecle. Dá se i rýže. Docela by se mi líbily hranolky.

Pomalu tažená krkovice, to je rozpadající se masíčko ve výtečném výpeku. K tomu korbel pivka! Jo, nebe si umíme zařídit i tady, na zemi:-)

Já maso nakrájel na větší díly, péct kilový kus v celku mi nepřišel dobrý nápad právě proto, že by se měkké maso při porcování trhalo

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!