BEZ ZAŘAZENÍ

Black @ White Lives Matter

Tak nevím, zda se smát, brečet, nebo být nasraný! Asi mi zůstane jedno: nechápavě kroutit hlavou nad stupiditou, která nyní otřásá světem pod heslem „Black Lives Matter!“ Neboli na černých životech záleží. Když v posledních dnech získávám informace jak z tištěných tak internetových médií, opravdu si začínám říkat, že jsem asi blb, který něčemu nerozumí.  Že jsem WHITE a něco mi uniká. Na dvou příkladech posuďte sami, zda jsem se zbláznil já, nebo někdo jiný.

Příklad první

Anglická fotbalová soutěž Premier League. Dějiště absurdity: stadion Manchaster.  Nastupují hráči, poklekají a místo jmen mají na zádech velkým písmem napsáno „Black Lives Matter“. Současný, nedávnými dramatickými událostmi v Americe vygenerovaný a povinně udržovaný (a vyžadovaný!) úzus. Všichni musí!

Jenže jen co úvodní ceremoniál skončil a začal zápas, nad stadionem začalo kroužit sportovní letadlo vlekoucí za sebou veliký transparent s nápisem „White Lives Matter“. Plus ještě jedno slůvko, pro tento článek nedůležité. A všichni dole se z té „troufalosti“ mohli doslova posrat! Fotbal šel najednou stranou, řešilo se letadlo! Co si to kdo dovolil! Co je to za zrůdu, která si troufá hlásat do světa, že na „bílých životech záleží“!

A korunu všemu nasadil kapitán – je jedno, z kterého týmu. Prohlásil že cituji: stydím se a je mi trapně. Jsem fakt naštvaný, že se to stalo! Tihle lidé by si měli uvědomit, že je 21. století. A vzdělávat se. Stejně, jako to děláme my! Nepochopili, o co se tady celou dobu snažíme!

Uff! Řekl bych, že onen „kapitán“ jest rozumu poněkud mdlého a jen papouškoval, co mu nějaký horlivý “svazák” funkcionář natloukl do hlavy! Jeho vyjádření by se dalo též vyložit jako: stydím se za to, že jsem bílý!  A že se fotbalisté vzdělávají!? Proboha v čem!? Že hlásání „Black Lives Matter“ je v naprostém pořádku ale použití slova WHITE už je rasistické!?  Na černém životě záleží ale na bílém ne!? Přiletí éro, táhne za sebou lajntuch s “nevhodným” nápisem a máme z toho vánoce!?

Příklad druhý, a snad ještě stupidnější!

Dějiště – kanadská hokejová soutěž NHL. A trofej pro nejužitečnějšího hráče. Doposud (stále ještě, ale kdoví jak dlouho) pojmenovaná po jistém Connu Smytheovi, kanadském byznysmenovi, který byl přes třicet let majitelem klubu Toronto Maple Leafs a který též nějakou dobu koučoval.

Píše se rok 1954 (!). Na scéně se objevuje veliký hokejový talent jménem Herb Carnegi. Černý talent. V těch dávných dobách bylo obecně těžké, ba nemožné, aby se hráči tmavé pleti prosadili v A týmech. A tak ani talent Carnegi smlouvu nedostal. Šéf Conn Smyth si na jeho adresu dovolil říct: dám deset tisíc dolarů komukoliv, kdo udělá z Herba bělocha!

Kdoví jak to mistr Smyth myslel. Byl to prý svérázný chlapík a snad ten výrok zazněl v nadsázce.  Jenže dnes je Amerika postavené na hlavu a omotaná hovnem absurdity!  Smyth je prý rasista a nemůže být po něm pojmenovaná jakási trofej!

Lidi, Amerika se zbláznila!

A, bohužel, čtvrtina světa, nás nevyjímaje, jí leze do zadnice a tak když někdo kvákne, že na černém životě záleží, musíme všichni srazit patky a zpívat tu absurdní písničku s nimi.

Tak si to ještě zopakujme. „Black Lives Matter“ je v naprostém pořádku ale „White Lives Matter“ už je nepřijatelné a rasistické! Brekeke…

Ne! Já jsem hrdý, že jsem white! Na bílém životě záleží, stejně tak na černé, žlutém, šikmookém a já nevím, na jakém ještě. Na mém životě mi záleží a nikdo nemá právo mi vnucovat něco jiného!

Na závěr dávám rozřešení. Pojďme společně razit heslo „Black @ White Lives Matter“!  Jasně! Na dobrém chlastu přece záleží!

Můžeš zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!