,  FILM,  KULTURA

Film U Zlaté rukavice: sex, humus, dekadence, násilí… až ke zvracení!

Tenhle film z roku 2019 je jen pro hodně otrlé! To zdůrazňuji! A zazpívá v něm i Karel Gott! Pojednává o maníkovi jménem Fritz Honka, který v hamburské čtvrti mezi roky 1970 -75 brutálně zavraždil čtyři stárnoucí prostitutky. Možná jich bylo i víc ale ve finále se všechno semlelo tak, že nikdo už neví, kolik těch nešťastnic vlastně bylo. Film U zlaté rukavice natočil německý režisér tureckého původu Fatih Akin který vycházel z románu Heinze Strunka.

Humus na entou!

Onen Fritz ty přestárlé prostitutky vraždil doma. A jelikož byl vždy nalitý jako puma, neměl sílu mrtvoly někam odvézt. A tak je ve svém bytě i porcoval a ukládal do dutin a úložných prostorů. Nutno poznamenat, že šlo o chlapa mizerné inteligence, po většinu času totálně devastovaného chlastem. Pach rozkládajících se mrtvol se pokoušel „převonět“ silnými parfémy a vonnými stromečky rozvěšenými v nuzném bytě. A na přímý dotaz svaloval vinu na řeckou restauraci v přízemí, která „vaří beraní hlavy v česneku“.

Nikdo mrtvoly nehledal

Tak to prostě tehdy bylo. Přístavní město Hamburk, vykřičená čtvrť, kousek od slavné St. Pauli. Nikdo bývalé kurvy, a nyní totální lidské trosky bez špetky hrdosti nepostrádal… A tak se s těmito bytostmi Fritz v zaplivané putyce U Zlaté rukavice seznamoval, na chlast ony dámy domů lákal, zkoušel je znásilňovat… a pak, brutálně vraždil. Jak to všechno dopadlo, neprozradím.

Na co se připravte.

Někde píšou, že jde o horor. Nesmysl. Je to náhled do života lidské spodiny žijící na totálním dně. Bez příkras. Připravte se na litry chlastu, odporné chování, znásilňování, porcování mrtvol, na totální devastaci lidských charakterů.

Doručuji jen pro fajnšmekry,

Film U Zlaté rukavice není rozhodně pro každého! Dámy s jeho sledováním budou mít si problém. Film je o úletu, úchylnosti, humusu, zkrátka o odpornosti těžkého kalibru.

Ztotožnění s některým z hrdinů?

Je v takovémto filmu možné si vybudovat nějaký pozitivní vztah či soucit k některé z postav? Paradoxně asi k titulní roli vraha Fritze. Neb když je po úrazu nucen vzdát se (na čas) chlastu, stává se z něj rázem politováníhodný jedinec, který se snaží vydobýt si svým mrzkým životem alespoň nějaké maličké místečko ve světle Božím. Divák mu i drží palce, chvíli se to Fritzovi daří a svým chováním vyvolává až soucit…

Herecké výkony.

Jedním slovem skvělé. Postav tu sice moc nevystupuje, ale každá odehrála svoji roli naprosto přesvědčivě. Mám na mysli hlavně dámy, které špičkově sehrály role „vyvětralých“ šlapek. A nejen ony! Hosté v putyce, mladí “dojčlanďáci” pokoušející se zamilovat…

Ovšem na první místo bez přemýšlení stavím roli 41 let starého Fritze, kterou naprosto excelentně ztvárnil teprve třiadvacetiletý herec Jonas Dassler! Klidně bych mu přidělil nějakou cenu!

Film U Zlaté rukavice je silné kafe pro otrlé. Ani ne horor, jako spíš psycho drama se silnými prvky grotesky. Ano, při tom všem humusu na zvracení se musíte občas i zasmát. Hořce!

Moje hodnocení: 100% plus 20% za výkony herců.

Můžeš zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!