Jižní Čechy
ARCHITEKTURA,  CESTOVÁNÍ,  HISTORIE,  TITULKA

Jižní Čechy

Hluboká nad Vltavou – Purkarec – Bechyně

Na začátku měsíce června nás na pár dní pohostily Jižní Čechy. Z pracovního „postkoronavirového“ kalupu jsme se urvali a jeli tam, kde jsme snad ještě nikdy nebyli. Já, možná, ano, kdysi dávno na školním výletě, ale to si nejsem vůbec jistý. Ubytovali jsme se v Hluboké nad Vltavou v hotelu Podhrad. Nemáme výtky, příjemně nás překvapily snídaně formou švédského stolu s opravdu slušnou nabídkou pokrmů. Palec nahoru. Nemohla nám uniknout ani Bechyně a užili jsme si i téměř soukromé plavby lodí Malše z přístavu v Hluboké do vesničky Purkarec

Doporučení: pokud se někdy stavíte v restauraci hotelu Podhrad, dejte si sladkost zvanou Císařský trhanec! Je to mňamka, která pohladí po jazyku kdejakého mlsouna…

Počasí pěkné, den první fest dusno, i nějaká dost intenzivní přeprška se kterýsi den snesla na zem, ale jinak pohoda. Dobré papu, různé druhy pivka včetně „domácího“ Hlubockého – a moc dobře chutnajícího.

Hluboká nad Vltavou

Turisticky velmi atraktivní místo, turistů hodně ale s večerem centrum městečka utichlo, vyprázdnilo se a byl klid.

více fotek zde

Purkarec

Plavba lodí Malše po proudu Vltavy do této vesničky s dominantou pěkného kostelíka na břehu řeky. Plavidlo prakticky prázdné, voda kalná, počasí tak akorát na turistiku. Z Purkarce zpět autobusem.

Bechyně

Zámek, zdaleka ne tak atraktivní jako v Hluboké. Minimum originálních artefaktů. Co je důležité připomenout: nikde, ani v zámku Hluboká, ani zde, v zámku Bechyně, NENÍ povolené focení a filmování!

Jižní Čechy nás uctily pěknými památkami, celkem fajn počasím, dobrým jídlem a pitím. Zámek Hluboká nad Vltavou rozhodně stojí za návštěvu, plavba lodí do Purkarce je fajn – jen je potřeba se dopředu informovat o návratu. Zámek Bechyně – stojí za úvahu, nicméně nic moc v něm není k vidění. A když, tak jde o kopie.

VIDEO

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!