BEZ ZAŘAZENÍ,  Dříve publikované

Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch – a s vodotryskem!

Příznivcům klasických mechanických hodinek se „chytré“ hodinky asi moc nepozdávají. Nic nikomu nevyčítám, ostatně „klasiky“ s ozubenými kolečky seskládanými mistry hodináři, to jsou stále – a určitě ještě dlouho budou – malé šperky, na které mnozí nedají dopustit. Jenže… právě že to jsou „šperky“, často v cenách za několik desítek až stovek tisíc. Viz třeba nádherné titanové Breitling Emergency za 407 tisíc!

Hodinky zvané chytré

Pakliže toužíme po něčem praktickém, co nám bude monitorovat různé hodnoty například při sportovních aktivitách, sáhneme právě po hodinkách zvaných „chytré“.

Hodinky Samsung Galaxy Watch představují chytré zařízení, které dokáže mnoho věcí. Tak třeba analyzovat průběh různých druhů cvičení – cyklistiku, turistiku, plavání, běh v exteriéru i v posilovně na běhacím stroji… Též umí monitorovat zdraví nositele hodinek, srdeční aktivitu, monitor stresu, spánku… Umožňují též používání množství praktických aplikací, třeba k navazování telefonických hovorů, sms, whatsapp či emilové komunikace, přehrávání hudby atd. Další, tu více, tu měně, tu zcela zbytečné aplikace se dají stáhnout ze Samsung Store. Otáčením lunetky se přistupuje k praktickým prvkům rychle a snadno.

A jelikož je srdcem chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch v podstatě malinký počítač, můžeme si dosyta vyhrát se vzhledem hodinek, nastavením barviček, typu použitých fontů, instalovat či mazat různé aplikace. Stačí připojit zařízení Samsung Galaxy Watch ke svému mobilnímu telefonu a přes doporučené aplikace „sahat“ do nitra hodinek.

Návod…

… ten tu nečekejte, je volně stažitelný třeba zde.  Já tady vypustím jen malou recenzi z pohledu běžného uživatele. Řekl bych, že na rozdíl třeba od mobilů, je dobré a užitečné – a též potřebné – do návodu nakouknout, neb ne všechny „vychytávky“ mohou být někomu jasné na první dobrou.

Plusy

1/ Elegantní vzhled hodinek Samsung Galaxy Watch, a pokud vyměníme silikonový pásek za kožený, nebo třeba tzv. Milánský tah, hodinky získají punc exkluzivity. Zvláště, pokud zvolíme z nepřeberné nabídky nějaký atraktivní ciferník. Tady si dovolím jeden tip. Nastavte si trvalé svícení ciferníku – bude vám to cucat trošku šťávy – ale zase ne moc, protože snížíme jas displeje na hodnotu 6. Navíc se displej sám při tomto nastavení přitlumí a to v časové hodnotě nastavené na zhasnutí. Tím docílíte přitlumení svitu, který hlavně u „mechanických“ modelů, tedy těch s rafičkami, působí luxusně.

2/ Skvělá konektivita – modul bluetooth pracuje spolehlivě. Též aplikace nezbytné pro plnohodnotnou činnost (Galaxy Wareable a Samsung Health) fungují dobře, i když s malou výtkou – viz. níže.  

3/ Hodinky Samsung Galaxy Watch  jsou doslova nabušený fitness společník. Aplikace Samsung Health shrnuje všechna data z vašich aktivit a předloží je vám v přehledných a detailních tabulkách. Hodinky díky sensorům
accelerometer a gyro spolehlivě rozpoznají sportovní aktivitu, spočítají vám nejen metry či kilometry ale i tempa při plavání, kroky atd.

4/ Jsou i skvělý doplněk pro lidi courající se krajem. Mají vestavený GPS modul, výškoměr, modul WiFi. Jsou odolné a s certifikací IP68 a odolností proti tlaku až 5 ATM

5/ Trasu cyklo výletu vám díky modulu GPS uloží hodinky do mapky.

Minusy

1/ Některé „skryté“ funkce, které netuším, jak vypnout. Například anglicky žvatlající ženskou, která hláškami doprovází cyklistickou aktivitu a má potřebu co chvíli COSI připomínat, snad odjeté kilometry a srdeční aktivitu.

2/ Teď ta výtka. Výše zmíněný program Galaxy Wareable není plně odladěný na používání v mobilech jiných značek než Samsung. V nich pak není možné do hodinek stáhnout např. aplikaci SMS, email a WhatsApp. Funguje to tak, že informace z těchto aplikací jsou do hodinek doručené, aplikace Wareable je zpracuje a zobrazí se, ale není možně z hodinek odpovědět, protože ikony – zástupce – těchto aplikací zkrátka do hodinek nedostanete. A pokud někdo víte jak na to, poraďte…

A ten vodotrysk?

Ano, hodinky Samsung Galaxy Watch  ho mají! Pokud jdete plavat, hodinky se „uzavřou“ proti vodě (není možné např. ťapkat na displej). Po ukončení sportovní aktivity si hodinky opět odemknete … a je tu vodotrysk! Na hodinkách je totiž jediné místečko, kam se voda dostane hlouběji, a to je dírka reproduktorku. Po odemknutí vydají hodinky silný pískavý tón a vodu z dírky doslova vyprsknou. Je to úsměvné – ale funguje to!

Závěrem

Samsung Galaxy Watch jsou sice „pouze“ chytré a odolné hodinky s prvotřídní výbavou, ale vypadají jako dokonalý doplněk ze stránek módního časopisu pro muže i ženy. Nabící se spousty krásných a stylových řemínků a společně s ciferníkem se tak dají “galaxy” přizpůsobit tak, aby designové ladil s košilí, sakem, kravatou, letními šatečkami, kostýmkem “do firmy”, náramkem… A některé digitální ciferníky jsou opravdu propracované do nejmenších detailů. Svý designem připomínají hodinky takových značek jako Tissot, Tag Heuer, Festina, Omega či Breitling. Nebo to jsou digitální kopie legendárních předloh?

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!