→→,  CYKLO,  CYKLO TECHNIKA

Cyklo-turistické tretry Scott Crus-r Boa

Když cyklista vyrazí na výlet s tím, že se v jeho průběhu někde zastaví, seskočí z kola a bude nucen pár desítek metrů popojít – třeba k technické památce, přírodní zajímavosti, k prohlídce interiéru zámku… doplň si další, s klasickými cyklistickými tretrami bývá problém.

Stejná situace nastává, když se jezdec na trailu dostane do mrzutého problému s (ne) sjízdností nějakého úseku, potřebuje s kola seskočit a pár metrů tlačit. Klasické cyklo tretry s nízkou podrážkou – a z ní vystupující zarážky – kufry – jsou rázem na obtíž. Kufry na kořenech či kamenech kloužou, v prudké stojce je to „vo hubu“ a na naleštěné podlahy zámeckých cimer vás s klapajícími ocelovými kufry prostě nepustí. Cyklo-turistické boty Scott Crus-r Boa jsou přesně tím, co jsem právě pro výše popsané případy potřeboval.

Co by měly turistické tretry splňovat

Měly by být pohodlné, lehké, odolné a flexibilní. Cyklo turistické boty Scott Crus-r Boa tohle splňují. Mám v nich už něco odjeté – i odchozené, takže tady přináším menší recenzi.

Plusy
  • tretry jsou lehké a prodyšné – říkám, že to jsou takřka bačkory
  • Perfektní upínací systém Boa. Jedno kolečko/tlačítko znamená rychlé utažení/povolení boty
  • Systém podešve, zde zvaný X-Traction má velmi dobrou přilnavost k terénu
  • Kufry jsou dostatečně zapuštěné pod úroveň podrážky čímž je umožněna „normální“ turistická chůze
Mínusy
  • Na tu „lehkost“ a „bačkůrkovost“ treter si musí člověk trošku zvyknout, zvláště, pokud cyklo-turistické tretry Scott Crus- r Boa střídáte s klasickými, bytelně konstruovanými a tím pádem i těžšími.
  • Mohly by mít o trošku silnější podrážku. Ne, že by kufry či šrouby tlačily do šlapky končetiny, to by bylo špatné, nicméně je tu zase ten pocit srovnání s bytelnými – klasickými tretrami.
  • Svršek, doplněný o síťovinu, není voděodolný.

Závěr

Zatím v nich mám odjeto asi 100 km, pár stovek metrů jsem v nich i prochodil. Nákup, pohyb po chodbě domu, po dřevěných schodech – na druhé straně výšlap po části nesjízdného trailu, pohyb po kamenech a kořenech – vše tretry zvládly bez problému. Kufr si občas cinkne, připomene se, ale cyklo turistické boty Scott Crus-r Boa plní bez problému to, k čemu jsou určené. Příznivá je i cena.

Doporučení

Cyklo-turistické tretry Scott Crus-r Boa se mi jeví jako ideální pro rekreační – středně náročnou cyklo – turistiku s omezením v deštivém počasí.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!